Czy wiesz jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu? Doradzimy ci

KategoriaFiltr
 
 
 
 
 

Czy wiesz jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu? Doradzimy ci

18.01.2019.
Czy wiesz jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu? Doradzimy ci

W czasach dawno minionych pędzle do makijażu służyły tylko profesjonalnym wizażystkom. Dzisiaj, każda z nas ma ich wśród swoich kosmetycznych przyborów nawet kilka. Jaką żywotność mają pędzle do makijażu? Jak prawidłowo o nie dbać?

Jeśli rozważasz zakup pędzli do makijażu masz dwie możliwości. Możesz wybrać pędzle ze sztucznych lub naturalnych materiałów. Te wykonane z naturalnych włókien, są pochodzenia zwierzęcego. Uważa się, że są przyjemniejsze i dłużej wytrzymują. Nie zawsze tak musi być.

Czas mija, a wraz z nim rozwijają się technologie. Wszystko zależy od konkretnej marki. Oczywiście, zawsze lepiej zainwestować w lepsze jakościowo pędzle i nie zapominać o tym, że liczy się ilość a nie jakość. Takie pędzle wytrzymają naprawdę długie lata.


Dlaczego należy czyścić swoje pędzle?

Jeżeli często używasz swoich pędzli, bardzo ważne jest, żeby regularnie je czyścić. Należy to robić conajmniej raz na dwa tygodnie. We włosiu często pozostają używane produkty.

Nadmierna tłustość, która powstaje w skutek użytkowania, może powodować niemożliwość nabrania dostatecznej ilości produktu. Jednocześnie, może się zdarzyć, że w wyniku zanieczyszczeń produkt zmieni kolor.  

Względy estetyczne i praktyczne to jedna rzecz. Inną stroną jest ta higieniczna. W zabrudzonym włosiu, o które nie będziesz dbać mogą się rozmnażać bakretie. Te z kolei powodują problemy z cerą. A tego, raczej, nie chcesz ryzykować.


Czyszczenie! Jak to zrobić?

Czyścić pędzie możesz pod bieżącą wodą lub w większej misce. Którykolwiek sposób wybierzesz, istotne jest, żeby namaczać tylko aplikator, czyli włosie. Unikaj moczenia metalowej części. Do niej jest przyklejone włosie, a pod wpływem wody klejenie może się rozluźnić. Metalowa część może, pod wpływem działania wody i wilgoci, korodować.

Czyszczenie pod bieżącą wodą

Pędzle czyść zawsze w letniej wodzie. Włosie namaczaj pod wodą tak, żeby ściekała po nich w dół. Jeśli takim sposobem, wyczyścisz pędzel ze wszystkiego co się da, nałóż na dłoń odrobinę środka do czyszczenia pędzli. Owalnymi ruchami spień produkt, a następnie wyczyść nim pędzel. Pędzel jest czysty w momencie, kiedy nie farbuje on piany a ta pozostaje biała. 

Następnie dobrze spłucz wodą. Włosie delikatnie wykręć i ułóż w odpowiedni kształt. Możesz go wysuszyć czystym ręcznikiem, ale jeszcze lepiej suszyć pędzle tak, żeby włosie schło na powietrzu. Możesz to osiągnąć położeniem pędzli na skraju kosmetycznego stolika i obwiązaniem uchwytów chusteczką.

Nasza rada

Pędzle z naturalnych włókien schną dłużej. Dobrze jest pozostawić je do wysuszenia na 24 godziny. Tym sztucznym wystarczy jedna noc.

Czyszczenie w misce

Do miski wlej odrobinę wody i środku do czyszczenia pędzli. Owalnymi ruchami dobrze wyczyść pędzel. Wodę możesz kilkukrotnie wymieniać. Kiedy będziesz pewna, że pędzel jest zupełnie czysty, porządnie wypłucz go w letniej, bieżącej wodzie.

Suszenie wygląda tak samo jak podczas czyszczenia pod bieżącą wodą.

Nasza rada

Jeżeli nie posiadasz środka do czyszczenia pędzli, dobrze sprawdzi się delikatny szampon, na przykład dla dzieci. Jeżeli chcesz zapewnić swoim pędzlom wyjątkową opiekę, możesz dodać kilka kropli olejku kokosowego lub z oliwek. Uwierz, że głównie te pędzle wykonane z włókien naturalnych, to docenią.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja
Potrzebujesz pomocy?Potrzebujesz pomocy?