Dlaczego każda kobieta powinna mieć szkatułkę na biżuterię?

KategoriaFiltr
 
 
 
 
 

Dlaczego każda kobieta powinna mieć szkatułkę na biżuterię?

22.01.2020.

My, kobiety, nigdy nie mamy dosyć biżuterii, jednak często nie dbamy o nią tak, jak na to zasługuje. Dla ochrony biżuterii najistotniejszy jest sposób jej przechowywania. Wiele z nas ma porozrzucaną biżuterię w szufladzie, w łazience w pudełku czy na toaletce. Nie ma co się zatem dziwić, że nasza biżuteria ma krótką żywotność, szybko się niszczy czy zmienia odcień i nie wygląda już tak jak wtedy, gdy ją kupiłyśmy.

Czystość

Szkatułka na biżuterię zapewnia Twoim błyskotkom czystość chroniąc je przed kurzem. Zakurzone sztuki biżuterii o bardziej skomplikowanym wzorze - z wystającymi i przeplatanymi detalami, w warunkach domowych są trudne do wyczyszczenia, dlatego warto zapobiegać takiemu stanu. Dużym błędem jest również przechowywanie biżuterii w łazience, ponieważ w wilgotnym środowisku szybciej się utlenia, a niektóre metale ulegają korozji. Szkatułka zapewni twojej biżuterii suche i czyste miejsce.

Ochrona przed uszkodzeniami

Zaletą szkatułki na biżuterię jest także to, że twoje skarby są w niej uporządkowane, nie zaczepiają się o siebie, dzięki czemu nie dochodzi do ich uszkodzenia. A to pomoże ci pozbyć się porannego problemu pod tytułem: rozplątywanie łańcuszków i kolczyków. 

Przejrzystość

Wreszcie wiesz, co dokładnie masz! Jeśli twoja biżuteria nie jest uporządkowana, masz ją porozrzucaną po różnych miejscach czy w jednej szufladzie, szybko stracisz w niej rozeznanie. Z pomocą szkatułki możesz ją posortować według kolorów czy stylów, dzięki czemu zaoszczędzisz czas poświęcany na dopasowanie dodatków do stroju. Jeśli zaopatrzysz się w szkatułkę z lusterkiem, będziesz mogła od razu sprawdzić, czy wybrana biżuteria ci pasuje.

Ochrona przed światłem

Być może nawet nie wiesz, że wiele materiałów w biżuterii jest wrażliwych na światło. Przykładowo niektóre rodzaje żywicy oraz kamienie półszlachetne takie jak karneol, różowy kwarc czy ametyst, jeśli są bez przerwy wystawione na działanie światła, mogą z czasem zmienić kolor. I nie chodzi jedynie o bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W szkatułce przechowasz swoją biżuterię w ciemności, dzięki czemu będzie ci służyć dłużej.

Bezpieczeństwo

Małe dzieci chętnie odkrywają wszystko, co nowe, wszystko, co się świeci i pozostawione bez opieki nawet na chwilę, mogą zrobić krzywdę sobie jak i swoim rodzicom. Jeśli chcesz ochronić swoją biżuterię przed zaciekawionym dzieckiem, najlepszym rozwiązaniem jest zakup zamykanej szkatułki. Dzięki temu nie dopuścisz do tego, aby małe dziecko zrobiło sobie krzywdę wkładając biżuterię do buzi lub zraniło się ostrzejszą częścią biżuterii. 

Praktyczny i funkcjonalny wygląd 

Oprócz wszystkich wyżej wspomnianych zalet, szkatułka na biżuterię będzie idealnym dodatkiem do twojego domu. Obecnie dostępnych jest wiele pięknych wzorów, z których możesz wybrać ten, który najbardziej ci odpowiada. 

Łatwa w utrzymaniu 

Szkatułkę wystarczy wytrzeć z kurzu miękką ściereczką lub delikatnym środkiem czyszczącym, co jest znacznie łatwiejsze niż żmudne czyszczenie każdego elementu biżuterii, który zanieczyścił się na skutek wpływu otoczenia. 

Jeśli właśnie stwierdziłaś, że potrzebujesz szkatułki na biżuterię, oferujemy ci wysokiej jakości przestronne i przejrzyste produkty. Możesz wybrać spośród różnych wzorów - eleganckich w stylu vintage, nowoczesnych i prostych, a nawet praktycznych w formie kuferka, który świetnie sprawdzi się również w podróży.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja
Potrzebujesz pomocy?Potrzebujesz pomocy?