Marzysz o własnym „kawałku raju”? Stwórz go Sobie w domu

KategoriaFiltr
 
 
 
 
 

Marzysz o własnym „kawałku raju”? Stwórz go Sobie w domu

15.04.2020.
Marzysz o własnym „kawałku raju”? Stwórz go Sobie w domu

Każda z nas chciałaby mieć w domu przynajmniej jedno miejsce należące tylko i wyłącznie do niej. W końcu już dawno temu królewny miały w swoich komnatach wspaniałe kąciki piękności, w których mogły się rozpieszczać. Aby uzyskać coś podobnego, nie musisz jednak kupować zamku ani wymyślać przebrania z przeszłości. Doskonały kącik możesz sobie stworzyć także u siebie w domu. 

 

Co rano w łazience panuje niezły chaos. Każdy członek rodziny chce ułożyć sobie włosy, umyć zęby i twarz. Abyś nie musiała już stać z maskarą przy oku modląc się, aby nikt przypadkiem cię nie potrącił, zastanów się nad stworzeniem sobie własnego miejsca. 

Toaletki zdecydowanie nie odeszły do lamusa, będą świetnym dopełnieniem każdej (również nowoczesnej) przestrzeni. Dzięki nim wszystkie twoje kosmetyki zawsze będą uporządkowane w jednym miejscu. A ten spokój podczas porannej toalety i wieczornych rytuałów!

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów toaletek. Możesz wybrać toaletkę w stylu prowansalskim, królewskim, nowoczesnym czy minimalistycznym. Taką, którą pokochasz od pierwszego wejrzenia. 

 

Znajdź miejsce na swój kącik

Najczęściej toaletkę umieszcza się w sypialni, ponieważ jest tam o wiele więcej prywatności niż w salonie. Może trzeba będzie zmienić ustawienie mebli w pokoju, jednak z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce na swój kawałek raju. 

Jeśli to możliwe, wybierz miejsce w pobliżu okna. Światło naturalne nie zniekształca twarzy, a zatem jest idealne do robienia makijażu. Stolik ustaw jednak w taki sposób, aby nie oślepiało cię słońce oraz aby nie odbijało się od lustra nad toaletką. 

Sprawdź również, jak daleko znajduje się najbliższe gniazdko elektryczne. Podłączysz do niego nie tylko oświetlenie lustra, lecz również suszarkę i prostownicę do włosów. 

 

Wybierz idealną toaletkę

Najważniejszy element kobiecego kącika stanowi odpowiednia toaletka. Najlepiej połączona z lustrem. Toaletkę dobierz w taki sposób, aby dobrze komponowała się z pozostałymi meblami w pokoju, nie zapomnij też zwrócić uwagi na jej rozmiar. Jak dużo przestrzeni do przechowywania będziesz potrzebować? Niektóre toaletki mają tylko jedną dużą szufladę, inne wyposażone są w szafeczkę lub miejsce na szkatułkę na biżuterię. Warto zapewnić sobie trochę więcej przestrzeni do przechowywania, abyś miała gdzie schować nową biżuterię i przybory do makijażu. 

 

Lustereczko, powiedz przecie...

Jeżeli wybrałaś toaletkę bez lustra, szybko uzupełnij ją lustrem naściennym lub stojącym. Im będzie większe, tym więcej zobaczysz. W końcu nie istnieje nic bardziej praktycznego niż dobranie elementów stroju i sprawdzenie, jak do siebie pasują. 

 

Szkatułki na biżuterię

Aby toaletka prezentowała się naprawdę dobrze, zadbaj również o szkatułkę na biżuterię oraz organizery. Posegreguj wszystkie swoje kosmetyki do makijażu, pędzle, szczotki, lakiery i grzebienie, a po użyciu zawsze odłóż je na swoje miejsce. Nie ma nic gorszego niż piękna toaletka, na której porozrzucane są puste opakowania i biżuteria wszelkiego rodzaju. Szkatułkę również dobierz zgodnie z aktualnymi potrzebami wybiegając nieco w przyszłość (kiedy to przybędzie ci trochę biżuterii). 

 

Wprowadź do swojego życia kobiece rytuały

Naucz rodzinę i samą siebie, że masz prawo do chwili tylko dla siebie. Do tego, abyś zadbała o swoje włosy, cerę i skórę. Abyś delikatnie rozmasowała sobie skronie obolałe po całym dniu pracy czy umalowała się przed wyjściem z domu. Każdego ranka i wieczora usiądź za swoją toaletką i poświęć sobie wystarczająco dużo miłości i uwagi. To czas dla ciebie. Nie pozwól, aby zabierał ci go partner, dzieci lub praca. To czas, kiedy możesz podziękować samej sobie. Za to jak wspaniałą kobietą jesteś.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja
Potrzebujesz pomocy?Potrzebujesz pomocy?