Romantyka z Francji. Urządź swoje miszkanie w stylu prowansalskim

KategoriaFiltr
 
 
 
 
 

Romantyka z Francji. Urządź swoje miszkanie w stylu prowansalskim

22.10.2019.

Czarujące mieszkanie, którego atmosfera przypomina francuskie wioski, jest marzeniem wielu ludzi. Styl prowansalski jest nadal bardzo popularny i zapiera dech w piersiach, choć jego początki sięgają drugiej połowy XVIII wieku. Wielu z nas lubi zapędzić się w świat pełen lawendy, w piękną jasną przestrzeń wypełnioną naturalnymi materiałami i kremowymi kolorami. Do otoczenia przytulnego i kojarzącego sie z miękkością.

Utworzenie w domu doskonałego otoczenia może być łastwiejsze niż nam się wydaje. Kreując przytulny kąt w stylu prowansalskim należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach:   

  1. Mniej znaczy więcej,

  2. Zastosowanie jasnych, delikatnych kolorów,

  3. Diabeł tkwi w szeczgółach.

Mniej znaczy więcej

Stwórz przestrzeń zdominowaną przez kilka bardziej wyrazistych mebli i akcesoriów. Nie zagracaj niepotrzebnie miejsca. Pomyśl przede wszystkim o przytulności i jasności. W pokojach powinny dominować rustykalne meble lub przynajmniej meble z rustykalnymi elementami. Powinny wywoływać wrażenie zarówno masywnych, jak i subtelnych.

Typowe delikatne kolory 

Zapomnij o zimnej bieli. W stylu prowansalskim dominuje kolor beżowy, kość słoniowa, kolor kremowy i biel kremowa. Świetnie pasuje także kolor delikatnie różowy lub złoty lub połączenie drewna i naturalnych materiałów.

Diabeł tkwi w szeczgółach

Prawdziwą atmosferę często tworzą detale. Umieść eleganckie pudełko na biżuterię na solidnej toalecie. Wyposaż przestrzeń w duże lustro, aby wizualnie ją powiększyć i uczynić kącik dla kobiety miejscem idealnym. I pamiętaj, że pokój powinien pachnieć. Kobietą. Zapachem, który jest dla niej typowy  - jej perfumami.

Stwórz dom, do którego będziesz chętnie wracać, którym będziesz się chwalić, który będziesz kochać i w którym będziesz czuć się świetnie. Styl prowansalski będzie aktualny za 20 lub 50 lat. Zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt i ogólne wrażenie doszlifuj przy pomocy szczegółów. Potem pozostaje już tylko jedna rzecz: cieszyć się życiem każdego dnia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja
Potrzebujesz pomocy?Potrzebujesz pomocy?